Lokalizacja inwestycji

Niwnica k. Nysy to miejsce wyjątkowe które godzi wygodę miejskiego życia z dogodnym dostępem do otwartych  terenów zielonych. Osiedle Nowa Niwnica ulokowane jest 7 minut od centrum Nysy. W okolicy przeważa kameralna zabudowa domów jednorodzinnych. Poprzez ulokowanie w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Nysy bezproblemowy staje się dojazd do licznych zakładów produkcyjnych, a także do atrakcyjnego jeziora Nyskiego 

Osiedle - Zabudowa

Skala zabudowy harmonijnie współgra się z kontekstem otoczenia. Forma domów odwołuje się idei  i tradycji architektury modernistycznej, która stawia za priorytet komfort mieszkańców. Zachowuje ona przy tym skalę harmonijnie i organicznie współgrającą z otoczeniem. Dzięki różnorodności w kształtach i wielkości domów, a także w rodzaju fasady i jej kolorystyki osiedle wyróżnia się  organiczną i przyjazną w odbiorze kompozycją osiedla. Charakteryzuję ją wewnętrzna spójność i ład przestrzenny unikając przy tym nadmiernej powtarzalności.

Architektura

Poprzez atrakcyjny wydźwięk architektoniczny i urbanistyczny osiedla jego mieszkańcy mogą stać się częścią miejsca wyjątkowego i społeczności doceniającej nieszablonowe rozwiązania.  

Minimalistyczne i eleganckie bryły domów wyposażono w znacznej wielkości i niespotykane na rynku przeszklenia, dzięki którym użytkownicy mogą utrzymać pozytywnie wpływający na samopoczucie stały i bliski kontakt z naturą. Spotęgowany jest on dodatkowo dzięki obszernym zadaszonym tarasom będącym integralną częścią wszystkich budynków.

Technologia konstrukcji

Domy wykonane są w technologii murowanej oraz w wersji o podwyższonej energooszczędności w konstrukcji stalowej, która zapewnia niespotykaną w innych technologiach precyzję przegród oraz umożliwia zastosowanie niezwykłej ponad 30 centymetrowej warstwy izolacji termicznej .Partnerem strategicznym inwestora oraz wykonawcą konstrukcji stalowej jest renomowana warszawska spółka Grzywka Group.

Posadowienie

Budynki posadowiono na płytach fundamentowej, która zapewnia równomierne przenoszenie obciążeń, skutkującym ograniczeniem nierównomiernego osiadania, którego ryzyko jest znacząco większe przy ławach fundamentowych.

Ogrzewanie i wentylacja

Nowa Niwnica wytycza nowe standardy ekologiczne i energetyczne. Zastosowano pompę ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym zapewniającą niskie zużycie energii. Ogrzewanie podłogowa jest wyjątkowo komfortowe dla użytkowników poprzez korzystny rozkład termiczny we wnętrzu, a dzięki konieczności niższych temperatur dla tego typu ogrzewania, zwiększa on efektywność pompy ciepła. System ten dodatkowo zasilany może być instalacją paneli fotowoltaicznych, dla których przygotowano miejsce na stropodachu. System wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest niezbędny dla uzyskania wysokiej efektywności energetycznej poprzez odzyskiwanie energii termicznej z wywiewanego powietrza. Dodatkowo działa ona również w dni o wyższych temperaturach, kiedy tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie odprowadza zużytego i ciepłego powietrza z wnętrza.

O projektancie

Tomasz Grębski Pracownia Projektowa z siedzibą w Opolu i Nysie to zespół projektantów specjalizujących się w zabudowie mieszkaniowej i usługowej. Osiedle stworzył zespół w osobach Adrian Venderbos – architekt prowadzący, Tomasz Grębski – główny projektant

O inwestorze

Greve Investments jest firmą stworzoną przez dwójkę kreatywnych pasjonatów architektury zaangażowanych w tworzenie przyjaznych, praktycznych i atrakcyjnych miejsc do życia i funkcjonowania. Doświadczeni od 2010 roku w projektowaniu budynków usługowych i mieszkalnych, w których ponad 2000 ludzi znalazło już swoje miejsce do życia. Naszym celem jest tworzenie nowej wysokiej jakości przestrzeni życiowe zapewniającej wygodne funkcjonowanie mieszkańców, w której dogodny staje się rozwój własnych pasji i tworzą się lokalne społeczności.